Msza św. ku czci królowej Rychezy patronki naszej szkoły

7 marca 2021 roku spotkaliśmy się na tradycyjnej mszy polonijnej ku czci królowej Rychezy w Katedrze Kolońskiej. Uroczystej eucharystii przewodniczył ks. Bogdan Renusz, Prowincjał Księży Chrystusowców Prowincji Niemiecko-Holendersko-Włoskiej, księża Polskich Misji Katolickich oraz ks. Janusz Kusek, proboszcz PMK w Kolonii.
W uroczystościach uczestniczyli: Konsul Generalny RP w Kolonii Jakub Wawrzyniak, pracownicy Konsulatu, generał brygady pilot Sławomir Żakowski oraz pułkownik Krzysztof Przybylski – żołnierze Wojska Polskiego służący w Centrum Dowodzenia Operacjami Powietrznymi w Uedem.

Warunki pandemiczne mocno ograniczyły liczbę uczestników, dlatego też tę tradycyjną uroczystość transmitowało domradio: https://www.domradio.de/video/eucharistiefeier-zu-ehren-der-polnischen-koenigin-richeza
Po zakończonej mszy świętej uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Kierownik Jolantą Pulińską-Meryng złożyli wiązankę kwiatów na grobie patronki naszej szkoły.